Magnet mbyllës, 900 KG magnet betoni të parapërgatitur për sistemin e kallëpeve të paneleve të murit të paneleve sanduiç

Përshkrim i shkurtër:

Përshkrimi i produktit Thithja vertikale: ≥800 kgMadhësia: 19 x 9.5 x 4 cmN.W.: 2.6 kgTë jetë i përshtatshëm për fiksimin e kallëpit të panelit sanduiç, panelit të murit të brendshëm dhe të jashtëm, lartësia e përshtatshme e kallëpit të rekomanduar: 50-80 mm Udhëzim Ka një buton ON/OFF në pjesën e sipërme të magnetet mbyllëse.Në gjendje pune,...


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

përshkrim i produktit

Thithja vertikale: ≥800 kg

Përmasat: 19 x 9.5 x 4 cm

VP: 2.6 kg

Të jetë i përshtatshëm për fiksimin e mykut të panelit sanduiç, panelit të murit të brendshëm dhe të jashtëm

Lartësia e përshtatshme e mykut të rekomanduar: 50-80 mm

800 800 (1)

Udhëzim

Ekziston një buton ON/OFF në pjesën e sipërme të magneteve të grilave.Në gjendje pune, shtypni butonin, kutia e magnetit fiksoi fort grilat në platformë, Tërhiqeni butonin me levë, kutia e magnetit është në gjendje të mbyllur dhe mund të zhvendoset.
(1) Thithja e kutisë së magnetit bazohet në trashësinë dhe shkallën e qetë të platformës, sa më e trashë dhe më e butë aq më mirë.Dhe forca e prerjes anësore varet nga thithja e kutisë së magnetit dhe koeficienti i fërkimit të sipërfaqes prekëse.
(2) Dy vida në të dy anët e kutisë së magnetit mund të lidhen me përshtatës të ndryshëm, të rregullojnë kallep të ndryshme, si kënd çeliku, kanal çeliku, etj.
(3) Kutia e magnetit SAIXIN® është bërë nga magnet të përhershëm neodymium, Në teori, nëse temperatura MAX e punës është nën 80℃ dhe magneti nuk dëmtohet ose gërryhet, thithja do të zgjasë përgjithmonë.

Udhëzimet e Mirëmbajtjes dhe Sigurisë

(1) Për të shmangur dëmtimin e kutisë së magnetit, mos u përplasni dhe përdorni mjete të forta për ta trokitur atë.Ju lutemi trokitni me çekiç gome nëse duhet të përdorni mjete.

(2) Sipërfaqja prekëse e kutisë së magnetit duhet të mbahet e pastër dhe e lëmuar, shmangni hyrjen e hekurit ose finove të betonit brenda kutisë, përndryshe shkalla e fleksibilitetit të butonit do të ndikohet dhe magneti do të jetë i pjerrët, duke shkaktuar që magneti nuk mund të fiksohet në platforma nga afër dhe thithja u dobësua.

(3) Meqenëse thithja e kutisë së magnetit është shumë e fortë, ju lutemi shmangni mbylljen e saj me instrumente precize, instrumente elektronike dhe materiale të tjera hekuri.Pasi thithen së bashku, është e vështirë të ndahen.Sugjeroni të bëni kuti të posaçme mjetesh për t'i mbajtur ato.

(4) Sipërfaqja prekëse e kutisë së magnetit duhet të mbahet gjithmonë e pastër dhe e lëmuar.Dhe duhet të lyhet me vaj gjatë ruajtjes.Temperatura maksimale e punës dhe e magazinimit duhet të jetë nën 80℃, dhe të mos ketë medium gërryes përreth.Gjithmonë kontrolloni nëse sipërfaqja e punës e rregullon nga afër platformën dhe shkallën e fleksibilitetit të butonit për të siguruar përdorimin normal.

(5) Pas përdorimit, pastroni kutitë e magnetit dhe vendosni mbajtësen e veglave prej çeliku inox.Mos përdorni mbajtëse të veglave prej hekuri.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni