86# Magnet për fiksimin e kutisë elektrike me magnet të parafabrikuara të ngulitura në kuti elektrike

Përshkrim i shkurtër:

Përshkrimi i produktit SXY-7172 magnet i kutisë elektrike është projektuar për të bërë vrimën në panelin e kutisë elektrike kur prodhojmë betonin e parapërgatitur.Magnetët e kutisë elektrike SAIXIN janë përdorur në industrinë e betonit të parapërgatitur.Produktet tona ofrojnë besueshmëri afatgjatë dhe zgjidhje me kosto efektive...


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

përshkrim i produktit

SXY-7172 magnet i kutisë elektrike është projektuar për të bërë vrimën në panelin e kutisë elektrike kur prodhojmë betonin e parapërgatitur.
Magnetët e kutisë elektrike SAIXIN janë përdorur në industrinë e betonit të parapërgatitur.Produktet tona ofrojnë besueshmëri afatgjatë dhe zgjidhje me kosto efektive për industrinë e parapërgatitur.
Me përvojat tona të pasura, pothuajse çdo formë mund të arrihet.Futja dhe heqja e lehtë e kutive elektrike siguron procese pune efikase dhe të thjeshta.Pasi magneti i fuqishëm të vendoset, ai qëndron i vendosur.Asnjë rrëshqitje, pa rrëshqitje.Magnetet për kanalet lënë një prerje në beton pas heqjes.

Ky produkt është produktet tona të reja nëpërmjet modifikimit dhe testimit të përsëritur nga departamenti i R&D, pjesa e poshtme e magnetit me një dizajn unik gjashtëkëndor, duke parandaluar rrëshqitjen e kutisë elektrike, lirimin dhe daljen e paletës së mykut.

Udhëzim

Magneti i futur SAIXIN® është bërë nga magnet të përhershëm neodymium, i kombinuar me çelik, gomë ose najlon mund të bëhet pothuajse çdo formë për të fiksuar pjesën e ngulitur në prodhimin e betonit të parafabrikuar.

Ndërsa përdoret, fiksimi i sipërfaqes magnetike në platformë ose grilat e çelikut, një anë tjetër rregullon pjesën e ngulitur, për shkak të forcës së lartë të thithjes, pjesa e ngulitur mund të qëndrojë me saktësi në elementin e betonit të parapërgatitur.

Produktet e futjes së magneteve të serisë SAIXIN® me sistemin e avancuar të mbrojtjes së magnetit, mund të mbrojnë në mënyrë efektive magnetin nga korrozioni nga materiali i jashtëm, të përmirësojnë rezistencën ndaj gërryerjes dhe më pas të përmirësojnë jetën e shërbimit të magnetit.

Udhëzimet e Mirëmbajtjes dhe Sigurisë

(1) Për të shmangur dëmtimin e magnetit të futur, mos u përplasni dhe përdorni mjete të forta për ta trokitur atë.

(2) Sipërfaqja prekëse duhet të mbahet e pastër dhe e lëmuar.

(3) Pas përdorimit, pastroni magnetet e futjes.Temperatura maksimale e punës dhe e magazinimit duhet të jetë nën 80℃, dhe të mos ketë medium gërryes përreth.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni atë