ЗА НАС

Ningbo Saixin магнетна технологија копродукции, Ltd  е изведен од Ningbo решение Магнет копродукции, Ltd, која е основана во 2008 година Нашата компанија се наоѓа во Ningbo, југоисточниот крајбрежен град со насловот на производство на капитал во Кина. Тоа е само 2 километри од меѓународниот аеродром Ningbo Lishe. Како прв професионален производител на однапред излеани бетонски магнетни одредување производи во Кина, нашата компанија има зрели R & D тим и напредни опремата за производство во полн обем. Ние сме вклучени во обезбедување на целосна решенија во магнетното одредување за однапред излеани бетонски индустрија за да се подобри ефикасноста на производството и намалување на рачна операција за однапред излеани бетонски фабрики низ целиот свет.

Избрана Производи

  • Шпилки-Магнети
  • Ningbo Saixin магнетна технологија копродукции, ООД.

    Решенија на магнетна Поправање на Готови бетонски индустрија

  • Вметнете-Магнети

ОПРЕМА

Ласерски машина за сечење - TruLaser 3060, TruLaser 3040, (Макс Cuttting Големина: 2m x 4 милиони, Макс дебелина на лист: лесна челик 20mm нерѓосувачки челик 12mm, алуминиум 8мм) виткање машина - Accurpress 560060, (Макс должина 6м, макс лист дебелина 12мм) Levelig Mahchine - лист со дебелина 1-23mm, макс ширина 1850mm итн ...

ПРИМЕНА

Заедно со развојот на индустријализацијата на градежништвото во многу земји во развој, магнетни тела во PC индустријата е широко признати и се применуваат во производството, за користење на нашата експертиза во магнетни компоненти и искуството на поддршка за монтажни зграда индустрија, ние веќе почнаа да служат бројни добро познати бетонски елементи производствени погони.