Машина за прскање бетон

Краток опис:

Машината за прскање бетон е напреден производ во технологијата за прскање што овозможува континуиран проток со минимално враќање, обезбедувајќи покривање на максималната површина во најкус можен рок, а со тоа ја зголемува целокупната продуктивност на проектот.Машината за прскање бетон често се користи за стерилизација на финишот...


Детали за производот

Ознаки на производи

Машината за прскање бетон е напреден производ во технологијата за прскање што овозможува континуиран проток со минимално враќање, обезбедувајќи покривање на максималната површина во најкус можен рок, а со тоа ја зголемува целокупната продуктивност на проектот.машината за прскање бетон често се користи за да се исцеди готовиот бетон измешан со акцелератор од неговата млазница до површината на градбата.Млазницата е инсталирана на излезот од цевката и воздухот се компресира и бетонот се исфрла.Машината е конструирана со висококвалитетни делови за носење, пумпа со клип со променливо поместување, нова развиена лента за камери и тело за тркалање за да се добие поголема доверливост и висока ефикасност и униформност на стерилизацијата на бетонот.

Машината за прскање бетон е алатка која најмногу увезува, може да се користи ѕид за прскање и мешање на бетон, може да се користи многу полиња, функцијата на прскање и функцијата за мешање се одвоени една со друга, бидејќи користи индустриско производство, затоа мора да го обезбедиме неговиот квалитет , според побарувачката, брзината на мешање и брзината на прскање ќе бидат прилагодени.

Машината за прскање бетон од брендот SAIXIN користеше мотор со добар квалитет, купуваме од голема фабрика за мотори, а сите делови ќе го обезбедат квалитетот, кога очекувате да ја купите машината за бетон, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе обезбедиме конкурентна цена за вас.

Тип на пумпа: пумпи со завртки
Мотор: DC мотор без четки
Напон: 380 V
Моќност: 5 KW
Максимален проток: 30 л/мин
Максимален притисок: 50 кг
висина на пренос: 50 М


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи